Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania doświadczenia podczas robienia zakupów oraz do celów statystycznych i marketingowych.. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij

Urny na prochy z granitu

Dlaczego warto inwestować w zakup urny na prochy wykonanej z kamienia naturalnego jakim jest granit?

Kupowanie urn na prochy z granitu może być atrakcyjną opcją z kilku powodów:

 • Trwałość i Wytrzymałość: Granit to naturalny kamień o wyjątkowej trwałości i wytrzymałości. Urny wykonane z tego materiału są odporne na warunki atmosferyczne, co sprawia, że są one trwałe i zachowują swój pierwotny wygląd przez długi czas.
 • Estetyka: Granit charakteryzuje się pięknem naturalnych wzorów i kolorów. Urny z granitu mogą być eleganckie, dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala dostosować je do indywidualnych gustów i preferencji.
 • Różnorodność Wyboru: Granit występuje w różnych kolorach, od tradycyjnych, jak szary czy czarny, po bardziej nietypowe, co pozwala na znalezienie urny idealnie wpisującej się w indywidualne potrzeby.
 • Personalizacja: Granit umożliwia łatwą personalizację. Można na nim wygrawerować imię, daty, cytaty lub inne osobiste detale, co pozwala uczcić pamięć zmarłego w wyjątkowy sposób.
 • Łatwość Utrzymania: Granit jest łatwy w utrzymaniu. Można go łatwo czyścić i pielęgnować, co zapewnia długotrwałą świeżość i estetykę.
 • Ekologiczny Wybór: Granit jest naturalnym materiałem, co sprawia, że urny wykonane z tego kamienia są bardziej ekologiczne w porównaniu z niektórymi sztucznymi substancjami.
 • Symboliczna Wartość: Wybór urny z granitu może mieć symboliczne znaczenie, zwłaszcza jeśli kamień ten był lub jest istotnym elementem w życiu zmarłego.

 

Przy zakupie urny z granitu warto rozważyć indywidualne potrzeby i preferencje, aby wybrać produkt, który najlepiej odda hołd pamięci zmarłego oraz dostosuje się do estetyki i stylu otoczenia.

Jakie wymiary powinna mieć urna wykonana z granitu? 

Wymiary urny na prochy mogą się różnić w zależności od indywidualnych preferencji, standardów kulturowych, oraz przepisów lokalnych lub religijnych. Poniżej przedstawiam ogólne wytyczne dotyczące wymiarów urny na prochy:

 • Pojemność: Standardowe urny mają pojemność zazwyczaj w zakresie od 3 do 5 litrów. Oznacza to, że mogą pomieścić prochy osoby dorosłej.
 • Wysokość: Wysokość urny zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 30 cm. Wybór zależy od estetyki i indywidualnych preferencji.
 • Średnica: Średnica urny może wynosić od 15 do 20 cm, ale to również zależy od projektu i wyboru klienta.
 • Warto również zaznaczyć, że niektóre kraje lub wyznania mogą mieć specyficzne wymagania dotyczące wymiarów urny lub związane z nią tradycje. Przepisy dotyczące transportu urny na prochy również mogą określać jej maksymalne wymiary.

Przy zakupie urny zawsze warto skonsultować się z dostawcą lub przedstawicielem zakładu pogrzebowego, aby upewnić się, że spełnia ona wszelkie lokalne przepisy i oczekiwania. Ponadto, wybór urny może być również kwestią osobistych preferencji estetycznych, co powinno być wzięte pod uwagę podczas dokonywania wyboru.

Nasze urny spełniają wszystkie powyższe warunki, są piękne, eleganckie wysokiej jakości i trwałe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą urny na prochy z kamienia naturalnego jakim jest granit: URNY NA PROCHY Z GRANITU. W razie pytań prosimy o kontakt.

Product added to compare.