Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania doświadczenia podczas robienia zakupów oraz do celów statystycznych i marketingowych.. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.

zamknij

Wazony z granitu na nagrobek, cmentarz

Wazony granitowe pochodzenie

Wazony nagrobkowe wykonane są z niebywale trwałych materiałów naturalnych - granitu i marmuru. Kamień, który pochodzi z najodleglejszych zakątków świata,  jak na przykład kopalni kamienia naturalnego w Brazylii, Szwecji czy Indii obrabiany jest ręcznie w Polsce gdzie bryle nadaje się kształt, a precyzyjny poler pozwala uwidocznić szlachetność tego surowca. 

Wazony granitowe wymiary

W standardowej ofercie mamy trzy wymiary wazonów: małe, średnie i duże. Wszystkie można wykorzystać jako pojemnik na żywe kwiaty cięte lub kwiaty sztuczne. Małe wazony mają średnicę 10 cm, a wysokość 20 cm. Wykorzystywane są przede wszystkim na małych pomnikach dziecięcych lub pomnikach urnowych. Otwór jest na tyle płytki, że nadaje się bardziej na krótkie kwiaty.  Średnie wazony mają 11 cm średnicy i są wyższe bo mają około 26 cm wysokości. Do takiego wazonu można włożyć już dłuższe kwiaty cięte. Duże wazony z naszej oferty, to najczęściej spotykane wazony na polskich cmentarzach. Średnica dużego wazonu to 15 cm, a wysokość około 29 cm. Wszystkie wazony z kamienia występują w różnych wzorach. Najwięcej wzorów mamy w grupie tych największych modeli, są tu proste wazony, z ozdobnym frezem, toczone, ale też wzory o kwadratowej podstawie. 

Zastosowanie wazonów z granitu

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, panujących zwłaszcza zimą,  produkty wykonane z granitu nadają się do użytkowania na zewnątrz. Wszystkie produkty w naszym katalogu : wazony nagrobkowe misy oraz lampiony mogą ozdabiać pomniki przez cały rok.

Zabezpieczenie wazonów granitowych

Do każdej kamiennej misy i wazonu dołączony jest plastikowy wkład, który zatrzymuje wodę. Plastikowy, półcentymetrowy kołnierz nachodzi na krawędź otworu wazonu lub misy dzięki czemu woda opadowa nie dostaje się do przestrzeni pomiędzy wkładem a wazonem. Dzięki temu, przy występowaniu minusowej temperatury, zamarznięta woda nie rozsadzi wazonu od środka. Plastikowe wkłady do wazonów i mis są wymienne. Te które proponujemy mają różne wymiary w zależności od wielkości otworu misy granitowej lub wazonu. Dla wazonów małych to wymiar x cm średnicy i x wysokości, wazony średnie mają wkłady o średnicy x i wysokości x cm., natomiast duże, najpopularniejsze wazony mają wkład o średnicy x i x cm wysokości.   Wkład jest zawsze kilka centymetrów krótszy niż głębokości otworu. Każdy zakupiony u nas wazon i misa zaopatrzone są w taki wkład. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych wkładów po wcześniejszym kontakcie z działem obsługi sklepu. Dodatkowo na życzenie Klienta w swojej ofercie posiadamy możliwość odpłatnego wykonania dziurki odpływowej w misie lub wazonie.  Jest to dziurka o średnicy 5 mm wykonana wiertłem diamentowym, na wysokości dna otworu na kwiaty, z boku wazonu. Nadmiar wody wypływa przez dziurkę, dzięki czemu nie stoi ona w wazonie. Robiąc dziurkę nie trzeba wtedy pamiętać o plastikowym wkładzie, chodź rekomendujemy zarówno wykonanie dziurki odpływowej, jak i stosowanie plastikowego wkładu aby wazon lub misa na nagrobku służyły na długie lata. 

Montaż wazony z granitu na nagrobku

Montaż wazonu na płycie nagrobkowej jest bardzo prosty. Można go wykonać samodzielnie. Do przyklejenia wazonu zalecamy silikon szklarski bezbarwny lub klej montażowy stosowany w budownictwie. Wystarczy nanieść silikon lub klej od spodu w centralnej części, w takiej ilości żeby po przyłożeniu wazonu do podłoża, silikon lub klej mógł pokryć cały przyklejany fragment. Następnie należy mocno przycisnąć wazon do podłoża rozprowadzając znajdujący się pod spodem klej i zebrać jego ewentualny nadmiar. 

Jak zabezpieczyć wazon granitowy przed kradzieżą?

W celu zapobiegania kradzież, proponujemy wykonanie piaskowanych inicjałów na wazonach i misach czy lampach nagrobkowych. Litery mogą być pomalowane na złoty, srebrny, biały lub czarny kolor, tak by kolor inicjałów pasował do liter na płycie nagrobkowej. 

Dodatki na nagrobek, czy można zakupić zestaw wazon i misę z granitu?

Do wazonu w danym kolorze możemy dorobić inne dodatki nagrobkowe. Zachęcamy do zamawiania różnych produktów w jednym zamówieniu, wtedy będziemy pewni, że został on wykonany z jednego materiału. Granit i marmur to surowce naturalne, dlatego mimo że materiał ma tę samą nazwę to produkty mogą nieco różnić się od siebie, np. nasyceniem koloru. 

Dostawa wazony z granitu

Zamawiane przez Państwa wazony granitowe pakowane są w kartonowe pudełka obłożone w środku sztywnym styropianem, tak aby nie uległy uszkodzeniu w trakcie transportu. W jednej paczce pakujemy towar nieprzekraczający wagi 30 kg. Możemy spakować różne kombinacje zestawów, np. wazon, misa i lampion lub 2 wazony i misa w jednym opakowaniu. 

Product added to compare.